V minulých dnech požádal lounské strážníky o pomoc 40letý muž.

V bytě v ulici U Pramene měl problémy se svou agresivní bývalou manželkou. „Hlídka na místě před domem slyšela z bytu druhého patra domu hlasitou hádku. Byt otevřel oznamovatel, který uvedl, že jeho bývalá manželka jej slovně napadá, uráží a křičí. Uvedl, že jí zde byl zrušen trvalý pobyt, což doložil strážníkům úředním rozhodnutím. Zjevně opilá 35letá žena byla po kontrole totožnosti vyzvána, aby následovala strážníky a opustila byt. To učinila a v klidu se strážníky byt i dům opustila,“ uvedl Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie v Lounech.

O hodinu později telefonoval na linku 156 městské policie muž znovu s tím, že žena se vrátila k domu a leží na kapotě jeho vozidla zaparkovaného před domem. Strážníci se proto na místo vrátili. „Poté co ji strážníci na místě probudili, křikem se dožadovala, aby ji muž pustil do bytu. Vše se slovními urážkami na jeho adresu a rušila tak noční klid. Ve svém chování pokračovala i přes výzvu strážníků, aby se utišila a nekřičela,“ uvedl M. Malý.

Za neuposlechnutí výzvy a narušování občanského soužití jí byla strážníky uložena bloková pokuta, se kterou nesouhlasila. „Přestupek byl postoupen k dalšímu řízení na Městský úřad v Lounech. Muž si svou bývalou ženu nakonec odvedl do bytu s tím, že u něho přenocuje,“ uzavřel zástupce ředitele městské policie.