Policisté v Lounech se stále ještě zabývají případy, které se staly na silvestra.

Před pár dny obvinili z trestného činu řidičku, která usedla za volant pod vlivem alkoholu a jen pár minut po půlnoci srazila ve městě dva chodce (čtěte zde).

V úterý 2. února policisté informovali o zahájení dalšího trestního stíhání za čin, který se stal jen pár hodin po silvestrovské půlnoci. Tentokrát se jedná o střelbu a rasistický útok.

Zločiny měl spáchat pod vlivem alkoholu 35letý muž z Loun. „Na náměstí Benedikta Rejta v Lounech měl pachatel na skupinku několika lidí pokřikovat rasistické nadávky. Poté vytáhl legálně drženou pistoli a několikrát z ní dokonce na jednoho muže vystřelil. Nikdo naštěstí nebyl zraněn,“ popsala lednový incident mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Kriminalisté při vyšetřování činu zjistili, že 35letý útočník měl na sobě v době incidentu navíc maskáčovou čepici s našitými nacistickými symboly.

Muž si tak zadělal na spoustu problémů a v těchto dnech byl policejním vyšetřovatelem obviněn ze čtyř trestných činů – násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci, hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, výtržnictví a projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. V případě, že ho soud uzná vinným, hrozí mu až tři roky za mřížemi.