Neuvěřitelnou scénu ztropil své manželce, která pracuje v supermarketu v Lounech, její 30letý opilý choť.

Nejdřív se s ní před jejími spolupracovníky pohádal, pak vytáhl pistoli a začal se zbraní kolem sebe šermovat a střílet. Nakonec si ji přiložil ke spánku a zmáčkl spoušť. Střelci ani nikomu dalšímu se naštěstí nic nestalo.

Muž totiž držel v ruce „jen“ plynovku. O případu ve středu informovala policie. Incident se odehrál před lounským supermarketem již v pondělí po 22. hodině večer. Přesné místo, kde ke konfliktu došlo, policie s ohledem na poškozenou ženu neupřesnila. Třicetiletý muž si na svoji manželku, které právě končila pracovní doba, počkal před obchodem. Když vyšla ve společnosti svých spolupracovníků ven, tak se dožadoval, aby si s ním pohovořila. Žena však odmítla.

„V tu chvíli se dotyčný snažil svoji choť oddělit od dalších zaměstnanců. Když se mu to nepodařilo, tak vytáhl plynovou pistoli a vystřelil do vzduchu,“ uvedla mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Tímto však dramatický konflikt teprve začínal. Po střelbě do vzduchu muž obrátil zbraň proti jednomu z manželčiných spolupracovníků a vyhrožoval, že ho střelí. „Následně pistoli namířil proti sobě. Zbraň si přiložil k hlavě a vystřelil,“ popsala, jak incident vygradoval, Střelcová. Třicetiletému střelci se naštěstí téměř nic nestalo. Na hlavě měl mít jen jakousi oděrku. Dalšímu jeho řádění zabránili zaměstnanci bezpečnostní agentury, kteří muže zadrželi a zavolali policii.

Nebezpečný opilec skončil v cele předběžného zadržení. Následně ho policejní komisař obvinil z trestných činů nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Jak funguje plynová pistole

Plynová pistole je většinou na první pohled nerozeznatelná od „pravé“ zbraně.

Účinná látka (dráždí hlavně oči a sliznice) je uložena v nábojnici ve formě krystalu. Nábojnice je většinou uzavřena takzvanou čepičkou. Při výstřelu se čepička protrhne a krystalky letí ven. Cestou dochází k jejich přeměně v plyn.

Pokud útočník střílí z bezprostřední blízkosti, tak nedojde k úplnému zplynění a oběť mohou zasáhnout ještě části krystalků, které ji poraní.

Zbraň je účinná zhruba do tří metrů