V případu velikonoční bitky a následně i střelby v Blažimi na Lounsku, kde se skupinka zdejších převážně mladých lidí dostala do konfliktu s místním podnikatelem Josefem Nevečeřalem, padlo první obvinění.

Po šesti týdnech vyšetřování, kdy kriminalisté zjišťovali, kdo je v incidentu vlastně pachatelem a kdo poškozeným, začala policie trestně stíhat tři muže ve věku 19, 20 a 43 let z Bítozevsi a z Blažimi.

„Vyšetřovatel trojici mužů obvinil z trestného činu porušování domovní svobody a ublížení na zdraví. Konkrétně je viní z toho, že vstoupili na pozemek jednoho rodinného domu v Blažimi, kopali do vchodových dveří a výhružně pokřikovali na majitele domu. Když poškozený otevřel dveře, ihned vběhli dovnitř a údery pěstí, kopy a kovovou tyčí jej napadli,“ uvedla lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Všechno je zřejmě naopak

K incidentu došlo v Blažimi na velikonoční pondělí 24. března. Předcházela mu krádež kartonů piva a údajně i peněz z domu podnikatele Nevečeřala. Toho krádež naštvala a rozjel se do obce hledat zloděje. „Když jsem to zjistil, sedl jsem do auta a jel se podívat do vesnice. Viděl jsem skupinu, která pila pivo z mých plechovek,“ popsal tehdy událost Nevečeřal.

Mezi skupinkou a podnikatelem došlo poté k fyzickému střetu. Následně pak skupina lidí, mezi kterými byla i policií obviněná trojice mužů, vtrhla k podnikateli do domu. Ten podle svých slov potíže po incidentu ve vsi čekal, proto si dal doma revolver za pás.

„Při tomto incidentu vyšel výstřel z legálně drženého revolveru poškozeného, jehož kulka zasáhla stehno nejstaršího z útočníků. „Ten utrpěl středně těžké zranění a byl hospitalizován v žatecké nemocnici. Jednapadesátiletý poškozený utrpěl zranění v obličeji včetně fraktury spodiny očnice a byl ošetřen v mostecké nemocnici, hospitalizaci odmítl,“ uvedla mluvčí.

O tom, zda v následujících dnech může být obviněn i podnikatel, který střílel, Střelcová nechtěla spekulovat. „Na vyšetřování případu policisté nadále pracují,“ sdělila pouze.

Monika Procházková