Deník o tom informoval šéf chomutovského a jirkovského útulku Marek Halounek. Zhruba šestice útulků z Chomutovska, Mostecka a Teplicka postrádá celkem 28 psů. Podle dřívějšího vyjádření Dany Zelinkové, zaměstnankyně útulku v Chomutově, s největší pravděpodobností skončili na stole ve vietnamských restauracích. Údajně měl psy odebírat organizovaný gang ze Žatecka.

Na světě jsou první protiopatření. „Minulý týden se sešli zástupci postižených útulků a dohodli se, že řešením proti takovýmto případům je jen užší spolupráce,“ uvedl Marek Halounek. Ve výsledku to má vypadat tak, že každého podezřelého zájemce prolustrují i v ostatních útulcích, zda si už nějakého psa v minulosti neodebral.

V případě že ano, zaměstnanci útulků prověří, jak se takovému psu u jeho majitele daří. O tom, kdo je podezřelý a kdo ne, budou ošetřovatelé rozhodovat na základě osobních zkušeností.

Útulky tímto chtějí zamezit opakování nedávné události, kdy si organizovaná skupina lidí odebírala psy hned z několika útulků naráz. Proti této skupině má pravděpodobně podat trestní oznámení Liga na ochranu zvířat.

Sergej Kulina, který má být členem tohoto gangu a jehož podobu a jméno odvysílala stanice Nova, jakákoliv obvinění z obchodu se psím masem důrazně odmítá. Přiznal, že si sice psy z útulku odebíral, ale jen proto, aby měli štěňata, protože s nimi obchoduje. Psy, které chomutovský útulek postrádá, podle svých slov prodal. Podle našich informací se v několika posledních týdnech o chomutovský útulek začali zajímat občané vietnamské národnosti. To může znamenat, ale také samozřejmě nemusí, že po sérii reportáží vyschl zdroj psího masa.

Psy na maso? To bych nikdy neudělal, hájí se muž z Libočan

Gang odebíral psy z útulků na maso