V rukou policistů skončil 26letý muž z Litoměřicka, který má na svědomí sérii vloupaček do rekreačních a zahradních objektů na Lounsku.

První případ je z Břínkova

V září loňského roku například vnikl na pozemek rekreační chalupy v obci Břínkov, vypáčil dveře u tamní kůlny a z ní si následně odnesl křovinořez.

V přesně nezjištěné době, někdy na sklonku minulého roku, se dále vloupal do kůlny na pozemku jedné rekreační chatky v Žerotíně. Odtud odcizil dvě motorové pily, elektrickou úhlovou brusku, svářečku, nabíječku autobaterií a další věci.

Mradice si oblíbil

Ve své nekalé činnosti pokračoval i v tomto roce. V únoru se vydal do obce Mradice, vyhlédl si pozemek jednoho objektu v tamní chatové oblasti a po vypáčení kůlny si přisvojil křovinořez a elektrický hoblík. V této lokalitě kradl opakovaně. Na sousedním pozemku se opět vloupal do kůlny přiléhající k chatě. Odnesl si bourací kladivo, okružní pilu, vysokotlakou myčku, okružní pilu, teleskopický žebřík a další věci.

Také do Peruce se zloděj vrátil

Koncem února pak vnikl na pozemek jednoho rodinného domu v Peruci, vypáčil zámek u kůlny a odcizil výsuvný hliníkový žebřík a kabely. Poté se vloupal i do samotného domu, z něhož si odnesl různé nádobí, historické předměty, obraz, dětské hračky a další věci. O pár dní později se v Peruci vloupal i do areálu tamních uhelných skladů a z palivové nádrže tam odstaveného vozidla odčerpal do přinesených kanystrů přibližně 150 litrů motorové nafty.

Ukradené věci pak většinou prodával v zastavárnách. Způsobená škoda, kterou napáchal, byla odhadnuta na přibližně 40 tisíc korun. Tohoto jednání se mladý muž dopustil i přesto, že byl Okresním soudem v Litoměřicích opakovaně odsouzen a potrestán za již dřívější kriminalitu.

Za uvedené skutky, které v průběhu několika měsíců napáchal, mu komisař služby kriminální policie a vyšetřování sdělil obvinění z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Je vyšetřován na svobodě.

(jst)