Na začátku to vypadalo jako běžná vloupačka do auta. Věc šetřila policie, pachatele ale neodhalila. Ani nemohla, žádný totiž nebyl. Jak se ukázalo, šlo o pojistný podvod, který si vymyslel sám majitel auta. Věci, o kterých nahlásil, že mu je někdo z auta ukradl, sám prodával do zastaváren v Žatci a Lounech.

To je jen jeden z pojistných případů, které letos v okrese Louny odhalili specialisté z Allianz pojišťovny. Do konce září prověřovali v celé ČR přes dva tisíce podezřelých případů a odhalili pojistné podvody za skoro 243 milionů korun.

„Naši specialisté se zabývali vykradeným autem na Lounsku, z něhož zmizelo kromě autorádia ještě pár dražších věcí. Ty se zanedlouho objevily v zastavárnách v Žatci a Lounech. Zjistili jsme, že majitel auta, na kterého dolehla finanční tíseň a který měl svůj vůz pojištěný, na tom chtěl vydělat hned dvakrát - jednak na pojistce a také prodejem věcí v těch zastavárnách," popsal Václav Bálek, mluvčí Allianz pojišťovny.

Krádež byla fingovaná, a protože i do zastaváren chodil „ukradené" věci prodávat majitel auta osobně, nebylo tak těžké dopátrat se pravdy.