Podle lidí z místní komunity bezdomovců zemřel Čučák, jak mu říkali, kvůli zapalovači. Pachatel ho měl údajně chtít po muži půjčit. Když mu nevyhověl, napadl ho tak surově, že na následky útoku zemřel. „Čučák byl přitom klidný člověk, nedělal problémy,“ řekl jeho známý František Huspenina. Přezdívku prý získal kvůli své oblibě pít čůča – levná ovocná vína.

Přivolaní záchranáři už mu pro rozsáhlá poranění nemohli pomoci. Co bylo přesně příčinou jeho smrti, objasní soudní pitva. Na místě, kde zemřel, na schodech u parčíku na Suzdalském náměstí, lidé zapálili několik svíček.

K pachateli policie nic bližšího nesdělila. Pouze to, že mu je 33 let a byl v minulosti trestaný. „K bližším okolnostem tohoto případu se nebudeme vyjadřovat,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Jestli byl útočník pod vlivem alkoholu nebo drog, není jasné.

Policie. Ilustrační foto.
Kriminalisté v Lounech vyšetřují vraždu. Po napadení zemřel starší muž

Suzdalské náměstí, bez souvislosti se sobotní vraždou, je pro lounskou městskou policii místo, na které se zaměřuje častěji. „Scházejí se tam bezdomovci a problémoví lidé, přispívá k tomu také to, že tam jsou dvě večerky. Na lidi popíjející na schodech alkohol dostáváme občas stížnosti,“ sdělil ředitel městské policie v Lounech Radek Baláš. Strážníci mají v oblasti dvě kamery. Zda záběry pomohly k objasnění případu, nechce policie komentovat.

V Lounech se vraždy stávají poměrně málo. K té v posledních letech nejsledovanější došlo v únoru roku 2019, kdy Josef Kuča utýral tříletého syna své partnerky. Vrchní soud v Praze ho poslal za vraždu na 22 let do vězení, krátce po vynesení rozsudku spáchal sebevraždu. Pohřben je na lounském hřbitově.