Nejvyšší soud odmítl dovolání třicetiletého Slováka Petera Olšavského, který loni na Lounsku brutálně zavraždil dvouletou dceru své přítelkyně – holčičku ubil k smrti.

Petrovský dostal výjimečný trest – osmnáct let vězení. Informoval o tom na svých stránkách zpravodajský server iDNES.cz.

Vše o události čtěte ZDE.

Olšavský byl nejdříve obžalován z ublížení na zdraví a z týrání svěřené osoby, avšak soudce ústeckého krajského soudu případ posoudil jako vraždu. Olšavský brutálně bil dcerku své družky minimálně několik týdnů před vraždou a dokonce ji několikrát i pokousal.

V den vraždy prý počkal, až jeho družka odejde z domu, a pak dívenku bil do hrudi a břicha. Údery poškodily plíce, ledviny a slezinu, smrtelným se stalo poranění mozku. Olšavský vinu popíral. Podle krajského soudu důkazy ale svědčily o tom, že pachatel jednal s úmyslem dívku zabít. Údery směřovaly totiž do míst, kde jsou životně důležité orgány.

Výjimečný trest odůvodnily soudy vysokou agresivitou odsouzeného a také pravděpodobností, že by mohl znovu ublížit dalšímu bezbrannému dítěti. Olšavský totiž údajně týral i své děti na Slovensku, doplňuje na svých stránkách portál iDNES.cz.