Z deseti vražd a pokusů o vraždu, které se za posledních sedm let staly v okrese Louny, se čtyři případy odehrály v Podbořanech. Město tak vede ve „vražedném žebříčku". V závěsu je Žatec, kde se vyšetřovalo třikrát. Naopak v Lounech se za posledních sedm let nestala žádná vražda, nikdo se o ni ani nepokusil.

Vražedný žebříček okresu Louny vedou Podbořany se čtyřmi případy za sedm let. Naposledy tam policisté vyšetřovali pokus o vraždu ale už v roce 2009. Ve městě byla „mordparta" v posledních sedmi letech ještě v roce 2008, a to hned dvakrát - jednou kvůli dokonané vraždě, jednou kvůli pokusu. Další vražda se pak stala ve městě v roce 2006.

V Žatci řešili policisté tři případy

Na druhé příčce míst, kde došlo k nejvíce vražedným tragédiím nebo pokusům, je v těsném závěsu Žatec. Policisté evidují od roku 2006 do roku 2012 tři případy. Naposledy ovšem už v roce 2008, kdy pachatel bodl jiného muže do krku v jedné z heren. Muž tehdy naštěstí přežil. Jeden případ řešili kriminalisté v roce 2006, jeden v roce 2007.

Následují tři místa s jedním případem. V roce 2012 byla zavražděna seniorka v Postoloprtech, když svému vnukovi nedala žádané peníze. Ten ji pak způsobil smrtelná zranění na hlavě (více čtěte zde). V Nehasicích došlo k pokusu o vraždu v roce 2011, muž tam zapálil ženu a sám se zastřelil jateční pistolí (čtěte zde). V Blažimi pak v roce 2009 dva mladíci zabili ostrým páčidlem seniorku, která je vyrušila při krádeži na zahradě domu (čtěte zde).

V Lounech se nevraždí

Naopak s čistým štítem vycházejí z policejních statistik Louny. Jedno ze dvou největších měst okresu nemá za posledních sedm let ve statistikách ani jeden případ vraždy či pokusu o ni.

Všech deset případů vražd a pokusů v posledních sedmi letech policisté v okrese Louny vyřešili.