Zraněním strážníka a poškozením služebního vozu skončil zásah postoloprtských mužů zákona koncem minulého týdne.

Ti vyjeli krátce před půlnocí do bytu, kde silně opilý muž obtěžoval svou bývalou přítelkyni. Na místě hlídka zjistila, že muž navíc drží v náručí malé dítě. „Muž jevil známky silné opilosti. Hlídka požádala muže , aby dítě předal matce a následoval strážníky ven před dům. Na tuto výzvu muž uposlechl a hlídku následoval,“ informoval Deník Aleš Tallowitz, ředitel městské policie Postoloprty.

Venku však muž začal městským policistům vyhrožovat, strčil do jednoho z nich a pak se snažil oba strážníky napadnout. Hlídka tedy nasadila muži pouta a posadila jej do služebního vozu. Jenže muž v autě dlouho neposeděl. Jen o pár minut později vykopl zadní okno a snažil se utéct. „Hlídka muže z vozidla vytáhla a při tomto jednání muž kopy zaútočil na jednoho ze strážníků, a to do oblasti stehen, ruky, obličeje a následně do oblasti zad,“ řekl ředitel městských policistů.

Poté, co se strážníkům podařilo útočníka spacifikovat, přijela hlídka státní policie a celý případ si převzala k dalšímu šetření. Napadený strážník musel vyhledat lékařské ošetření s podezřením na zlomený prst na ruce a s pohmožděním lopatky na zádech.