Kriminalisté po několika měsících odložili smrt 66letého Josefa Šoufka, který byl v Žatci známým ševcem. Jeho tělo našel loni koncem srpna na kraji řeky Ohře pod Zálužicemi náhodný chodec.

Policisté na základě důkazů, které měli od začátku k dispozici, se přikláněli k verzi, že spáchal sebevraždu. A takový je i závěr jejich vyšetřování s tím, že se zastřelil jateční pistolí.

Připomeňte si: Na břehu Ohře za Zálužicemi ležel mrtvý švec ze Žatce

„Případ jsme odložili s tím, že se ve věci nejedná o spáchání trestného činu; jednalo se o sebevraždu. Podle znaleckých zkoumání a dalšího důkazního materiálu získaného v rámci vyšetřování nic nenasvědčovalo tomu, že by se na smrti poškozeného podílela jiná osoba," sdělila Alena Bartošová, mluvčí Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. „Příčinou úmrtí bylo střelné poranění do hlavy. Zbraň, jateční pistole, byla nalezena na místě nálezu mrtvého," dodala.

Případ nebyl zpočátku zcela jasný. Policisté například zjišťovali, jak se do Zálužic dostal. Jeho auto totiž zůstalo u ševcovské dílny v ulici Obránců míru naproti Komerční bance, kde pracoval.

Zajímavostí případu je, že když policisté po smrti muže ohledávali ševcovskou dílnu v objektu v blízkosti bývalé vojenské věznice, v sousední budově náhodně narazili na velkopěstírnu marihuany. Vietnamci tam měli ukryto asi 800 rostlin konopí.