"Jeho majitel ho však nepostrádal dlouho. Pár dní po krádeži policisté z chomutovského územního odboru ukradený stroj vypátrali na Lounsku a ve spolupráci s lounskými kolegy zajistili. Traktor pak vrátili jeho majiteli. Kromě toho policisté zadrželi tři muže, kteří měli podle výsledků jejich šetření traktor společnými silami odcizit," sdělila policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Všichni muži jsou z Lounska. Jeden z nich (ve věku 30 let) byl v nedávné minulosti za krádež odsouzen, dokonce je nyní ve zkušební době. Policejní komisař dotyčné obvinil z trestného činu krádeže, za jehož spáchání s ohledem na vyhlášený nouzový stav hrozí u soudu až osmileté odnětí svobody.

"Nejmladšího z obviněných policisté navíc viní z toho, že začátkem ledna měl v průběhu noci řídit motorové vozidlo, které mu jeho majitel svěřil pouze za účelem opravy. Dotyčný však měl bez souhlasu majitele vozidlo řídit několik kilometrů a nakonec s ním na Lounsku naboural do zaparkovaného osobního automobilu. Vznikla tím škoda v předběžné výši 200 tisíc korun. Z místa nehody pak měl ujet a havarované vozidlo nechat u lesíku na Lounsku," popsala policejní mluvčí. Podle policistů měl tento mladý muž navíc až do března roku 2021 od příslušného správního orgánu uložen zákaz řízení motorových vozidel. Kromě krádeže tak byl obviněn i z neoprávněného užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Policejní komisař podal podnět ke vzetí všech obviněných do vazby, s nímž se však soud neztotožnil a vyšetřování tak probíhá na svobodě.