Výtržnosti tropil v Lounech žárlivý šestadvacetiletý expřítel třicetileté ženy. Domáhal se vstupu do cizího bytu v ulici Kosmonautů, posléze házel do oken kamení.

Skončil na policii a své jednání bude muset vysvětlovat před přestupkovou komisí městského úřadu.

O případu informovala městská policie. Strážníky na šestadvacetiletého rozčileného muže upozornil osmačtyřicetiletý oznamovatel, u něhož v bytě se nacházela třicetiletá žena. Její bývalý přítel se totiž opil a teď se domáhal vstupu do bytu.

Když na místo přijeli přivolaní strážníci, výtržník už byl pryč. Hlídka tedy muže i ženu poučila, aby v případě, že se situace bude opakovat, znovu zavolali. Netrvalo dlouho a telefon skutečně zazvonil. Mladý muž se opět k domu skutečně vrátil, tenkrát však začal do oken házet kameny.

Strážníci se do ulice Kosmonautů vypravili podruhé. Podnapilého výtržníka tentokrát již na místě zastihli. Vzhledem k tomu, že odmítl prokázat svoji totožnosti, převezli ho na služebnu státní policie, kde si policisté jeho jméno a bydliště zjistili.

„Za neuposlechnutí výzvy veřejného činitele a narušování občanského soužití byla muži strážníky uložena bloková pokuta, se kterou ale nesouhlasil. Proto byl poučen, že celá záležitost se bude řešit na Městské úřadě a před odchodem z policejní služebny ještě důrazně vyzván, aby nikoho svým chováním již neobtěžoval,“ informoval zástupce velitele lounské městské policie Miloslav Malý.