Na svou důvěřivost doplatila seniorka ze Žatce, která požádala známého mladíka o výběr peněz z účtu a svěřila mu platební kartu včetně PIN kódu.

Uvedený mladík se však místo 3 000 Kč, o které ho poškozená požádala, pokusil vybrat z jejího účtu 6 500 Kč s tím, že zbylých 3 500 Kč půjdou do jeho kapsy. To se mu však z důvodu překročení limitu nepodařilo, tak to opakovaně zkoušel s nižší částkou. Uspěl při výběru 4 000 korun. Požadované tři tisíce tedy předal poškozené a tisíc korun si ponechal pro svou potřebu.

Neoprávněně si přisvojil čtyři tisíce

Platební kartu však nevrátil a opakovaně se v několika následujících dnech pokoušel o výběr dalších finančních částek. V některých případech se mu to podařilo.
Neoprávněně si tak přisvojil celkem 4 000 korun a o dalších několik výběrů v celkové částce 5 700 korun se alespoň pokusil.

Uvedeného jednání se mladík dopustil přesto, že byl v minulém roce odsouzen Okresním soudem v Lounech za přečin krádeže a nyní je v podmínce. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování jej nyní obvinil z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Jaromíra Střelcová