Čtyřiadvacetiletý muž, který si odpykává trest v Novém Sedle, požádal na přelomu února a března svého otce o dodání drog do věznice. „Muž chtěl svému synovi splnit přání a oslovil dalšího známého, který mu sehnal tři sáčky s pervitinem a konopím. Najali třetího spolupachatele, aby dle instrukcí vězně přehodil tyto sáčky přes zeď věznice na určeném místě. Za to dostal vrhač peněžitou odměnu,” popsala policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Plán ale „zkrachoval“ hned v úvodu, muž, který drogy přehazoval nedokázal svou část plánu provést. „Hozené sáčky zeď nepřelétly a dopadly zpět mimo areál věznice. V tu chvíli si počínání skupinky osob všimli pracovníci vězeňské služby a trojici mužů zadrželi,” pokračovala policejní mluvčí.

Kriminalisté společně s Vězeňskou službou následně rozkryli organizaci celého případu. „Všem čtyřem sdělil policejní komisař obvinění z přečinů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,” dodala Gazdošová.