Případ velkopěstírny marihuany, která se nacházela v objektu bývalé sběrny léčivých rostlin v Žatci a do které policisté vtrhli počátkem letošního roku, míří k soudu. Pražští policisté, kteří na případu pracují, ve spolupráci se státním zástupcem spis v těchto dnech dokončují, pět obviněných lidí bude pravděpodobně obžalováno a stanou před soudem.

„Případ se nachází ve stadiu kompletování a v nejbližších dnech či týdnech bude předán Městskému státnímu zastupitelství v Praze s návrhem na podání obžaloby,” sdělila Deníku Andrea Zoulová, vedoucí tiskového oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

Policisté v lednu provedli v Praze a středních Čechách rozsáhlý zásah proti distributorům a pěstitelům marihuany. Jeho součástí byla i razie v bývalém objektu léčivých rostlin v Žatci, kde se ukrývala velkopěstírna. Kriminalisté zajistili veškeré vybavení pěstírny v Žatci a 1721 kusů rostlin marihuany, velké množství palic a 34 svazků sušených rostlin.

V rámci této akce zásahová jednotka zadržela na několika místech v Praze a ve Středočeském kraji celkem šest osob ve věku od 20 do 38 let, z toho čtyři muže a dvě ženy.Pět z těchto zadržených policisté obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

V případě odsouzení jim hrozí několikaleté tresty odnětí svobody.