„Poškozený na výzvu obviněných vyšel z chaty ven, neboť se domníval, že se jedná o příslušníky policie. Lehl si na břicho, následně mu jeden z obviněných svázal ruce za zády umělohmotnou páskou. Na poškozeného křičeli a fyzicky jej napadli pěstí do obličeje, poté jej obvinění proti vůli poškozeného odtáhli na polní cestu, kde měli zaparkované vozidlo Volkswagen Transporter,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Jaroslav Novák.

„Domníval jsem se, že jde o policisty, neboť jsem byl v té době v pátrání. Jeden z nich držel v ruce pistoli,“ řekl v pondělí 30. ledna u soudu poškozený. Podle jeho výpovědi ho potom muži převezli v autě mezi chmelnice poblíž Žatce, kde dostal násadou či obuškem se slovy, že to tam pro něj končí, do chodidel další příděl ran. Pak jej trojice odvezla na policejní služebnu v Žatci, při jízdě měl prý na hlavě nasazenou igelitovou tašku.

Smrtelná nehoda. Ilustrační foto.
Za smrtí dvouletého dítěte na Lounsku zřejmě byla nepozornost řidičky

„Bál jsem se o život. Ještě dnes mám z události psychické trauma,“ tvrdil poškozený. Z policejního oddělení jej sanitka odvezla na chirurgii žatecké nemocnice, kde mu bez dalších lékařských zákroků diagnostikovali zlomeninu nosních kůstek a kontuzi nohou. „Měl jsem nateklá chodidla, dlouho jsem nemohl pořádně chodit, zdravotní problémy mám dodneška,“ řekl u soudu, kam jej dopravila eskorta z věznice v Oráčově na Rakovnicku.

Trojice obžalovaných u soudu využila svého práva a nevypovídala. Poškozený za hlavního iniciátora označil jednoho z nich, ostatní dva ho prý nemlátili. Předseda senátu Jan Jouza případ za účelem dalšího dokazování odročil na březen, obhájkyně obžalovaných chce nechat předvolat jako svědka uživatelku chaty v lese mezi železniční tratí a přilehlými poli, kde poškozený bydlící v Mostě příležitostně přespával.