Krádeže minimálně ve třech domech v Žatci má na svědomí 27letý muž z Podbořanska. Protože svého počínání nezanechal ani když jej policisté chytili a obvinili, soud ho poslal do vazby.

Vzal stravenky, pak ho vyrušil majitel

Začátkem října kradl zmíněný muž ve dvou obytných domech v Žatci. „Využil toho, že přes den nebyly domy uzamčené a dovnitř vnikl zadními vchody. V jednom případě se dostal až do ložnice, odkud stačil odcizit 25 stravenek, než byl vyrušen obyvatelem domu. Z místa poté uprchl. Do druhého domu vnikl přes oplocený pozemek a také zadním vchodem. Tentokrát odcizil z obývacího pokoje mobilní telefon a peníze," popsala Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Způsobená škoda byla vyčíslena na 4 000 korun. Mladého muže zadrželi strážníci Městské policie Žatec a předali policistům obvodního oddělení. Ti mu sdělili podezření z trestných činů porušování domovní svobody a krádeže. Po provedených úkonech ho propustili na svobodu.

Obviněný mladík kradl dál

Mladík se ale hned vydal na další krádeže. „V žatecké ulici Jaroslava Vrchlického vnikl na oplocený pozemek rodinného domu a odemčenými dveřmi vstoupil do garáže, kde přespal. Následující den vešel nezajištěnými dveřmi do samotného domu a odcizil zlaté šperky, fotoaparát a mobilní telefon. Způsobil škodu za 55 500 korun," sdělila mluvčí.

Zřejmě půjde do vězení

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování jej znovu obvinil a zároveň na něj podal podnět k návrhu na vzetí do vazby. Vazbu soudce schválil.
„Protože byl dotyčný v posledních třech letech už trestán, hrozí mu nyní za uvedené skutky až tříletý trest odnětí svobody," vysvětlila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.