V rukou policistů skončil 24letý mladík ze Žatecka, který má za sebou pestrou kriminální minulost. Nyní ho policisté vyšetřují pro několik majetkových trestných činů, zejména pro krádeže motorových vozidel. Některé skutky spáchal mladý recidivista sám, jiné se svým komplicem. Kradl hlavně na Žatecku.

„Na svědomí má například krádež crossového motocyklu, který odcizil v Liběšovicích a později prodal. Nebo krádež vozidla zn. Ford Fiesta v obci Radičeves, jež následně zapálil. V Libořicích využil pro změnu nastartovaného auta Škoda Felicia před prodejnou smíšeného zboží, do kterého naskočil a ujel s ním. Poté vůz zpeněžil," vypočetla Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. „Další felicii, kterou odcizil a následně prodal, si vyhlédl v obci Sádek. Před několika dny ukradl v Žatci zaparkovaný automobil Škoda Octavia a na Rakovnicku s ním havaroval," doplnila.

Způsobená škoda, kterou svým jednáním mladík napáchal, přesahuje 70 tisíc korun. „Uvedených skutků se dopustil i přesto, že byl v srpnu 2011 ze spáchání přečinu krádeže již odsouzen a trest vykonal ve věznici s dozorem dne 5. července 2012. Nyní ho policejní komisař stíhá na svobodě z trestného činu krádeže, za což mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody," dodala.