Mladík se nejprve dostal do styku s policií koncem ledna. Poté, co zmlátil svou přítelkyni a jeho agresivita se stupňovala, ho policisté vykázali ze společného obydlí a zákaz rozšířili i na lůžkovou část žatecké nemocnice, kde byla napadená hospitalizována. „Agresivního muže jsme poučili o tom, že se má zdržet styku a navazování kontaktu s ohroženou osobou," doplnila mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová.

Netrvalo dlouho a muž za ženou do nemocnice přišel. Volal jí na mobilní telefon, až žena ustoupila a přišla před oddělení, aby se s ním sešla. „Jelikož dotyčný nerespektoval rozhodnutí policistů o vykázání, bylo mu ve zkráceném přípravném řízení sděleno obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu podle trestního zákoníku hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," uvedla Střelcová.

S nožem do herny

Jenže to mu pořád nestačilo, a tak o uplynulém víkendu vzal nůž a vydal se s ním do jedné žatecké herny. Tam přišel k barmanovi a s nožem v ruce po něm chtěl peníze. Při tom mu říkal, že se jedná o přepadení a ať zavolá policii. Barman se však nezalekl a na jeho požadavky nereagoval. Zmatený poberta tedy schoval nůž pod mikinu a odešel.

Jelikož s prosbou o zavolání policie v herně neuspěl, na služebnu se vydal sám. Mužům zákona pak popsal přepadení a dal jim i nůž, kterým barmana ohrožoval. Nakonec se tedy dvacetiletý hříšník dočkal obvinění z trestného činu loupeže, za který mu hrozí až desetiletý trest. Nyní je vyšetřován na svobodě.

Připomeňte si: Mladík zbil přítelkyni a musel z bytu