Policistům se po dvou měsících podařilo chytit zloděje, který v Žatci na konci loňského prosince vykradl 17 automobilů. Pachatelem je 27letý místní občan.

Statisícová škoda

Zloděj si mezi auty příliš nevybíral. Nejraději měl Škody Octavie, peugeoty, renaulty a fordy. „Kradl hlavně autorádia, ale nepohrdl ani různým nářadím, oblečením, kosmetikou nebo doklady,“ řekla mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Začátkem února se pachatel přeorientoval na vykrádání obchodů. Vloupal se v Žatci do prodejny s fotografickými potřebami. „Z výlohy odcizil dalekohledy, vysílačky, několik fotoaparátů, diktafon a další věci,“ konkretizovala Střelcová.

Škoda, kterou mladík způsobil, byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun. Není však vyloučeno, že bude větší. Jedná se o škodu na vykradených automobilech i vyloupeném obchodu.

U soudu podruhé

Vyšetřovatel mladého zloděje v těchto dnech obvinil z trestného činu krádeže a poškozování cizí věci. Čeká ho soud. Pro pachatele bohužel nebude role obžalovaného žádnou novinkou. Na „šikmou plochu“ se totiž nedostal poprvé. „Loni v dubnu byl už soudem pro majetkovou trestnou činnost odsouzen k podmínce,“ doplnila Střelcová.

Tentokrát si tedy může být jistý, že ho soud pošle rovnou do basy. Musí navíc počítat s tím, že 17 okradených řidičů, kteří k soudu přijdou jako svědci, na něj budou mít pěknou „pivku“. Chtěli ho lynčovat U Okresního soudu v Mostě chtěli podobného zloděje – rekordmana, který měl na svědomí 23 vyloupených vozidel, přítomní okradení řidiči ho chtěli skoro lynčovat. „Zastavte na chvíli, já si to s ním vyřídím ručně,“ pokřikovali někteří, když obžalovaného přiváděla vězeňská stráž do soudní síně. Přímo v soudní síni pak jeden muž na dotaz soudce, zda požaduje náhradu škody, odpověděl: „Nepožaduji. Stejně bych nic nedostal.“ Pak se otočil k obžalovanému a poznamenal: „Však my se ještě uvidíme.“