V rukou policistů skončil 22letý mladík ze Žatce, kterého policie obvinila hned z několika trestných činů.

Nejzávažnějšího skutku - zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a přečinu poškození cizí věci se dopustil začátkem února tohoto roku, když v obci Žabokliky na Žatecku ohrozil provoz na železnici. Osobním autem Opel Astra přijel k nádraží a na trati Žatec západ Blatno u Jesenice odšrouboval šest počítačů náprav, z nichž čtyři odcizil a dva poškodil. Dále odcizil čtyři kleštiny pro snímače a kus vodiče. Rovněž poškodil šest topnic sloužících k elektrickému ohřevu výhybek. Kromě toho, že svým jednáním způsobil poškozené firmě hmotnou škodu přesahující 200 tisíc korun, poškodil zabezpečovací zařízení v železniční dopravě, čímž ohrozil provoz na železnici.

Další skutek přečin krádeže spáchal v polovině ledna tohoto roku v žatecké ulici Ostrov. Vloupal se tam do jedné řadové garáže, z níž odcizil prodlužovací kabel, vrtací kladivo, kotoučovou pilu, úhlovou brusku a vytlačovací pistoli. V tomto případě způsobil škodu přesahující 5 000 korun.

Kromě výše uvedených trestných činů jej v pondělí 24. března obvinil komisař služby kriminální policie a vyšetřování i z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť v souvislosti s pácháním uvedené trestné činnosti použil a řídil motorové vozidlo, ač má trestním příkazem Okresního soudu Teplice uložen zákaz řízení motorových vozidel na dobu tří let, počínaje dnem 30. června 2012. Obviněný je vyšetřován na svobodě, pokud bude odsouzen, hrozí mu až šestiletý pobyt za mřížemi.

Jaromíra Střelcová