Poté, co se se ženou rozešli, jí měl více než půl roku posílat stovky vulgárních a výhrůžných esemesek, několikrát do týdne stát před jejím bytem, jezdit za ní schválně do práce a vyhrožovat i jejímu novému příteli. Mokrý v těchto dnech stanul před Okresním soudem v Lounech. Za trestný čin nebezpečné pronásledování mu hrozí až roční vězení.

Půlroční peklo

Ke špiclování své ženy a výhrůžkám se Mokrý podle obžaloby uchýlil od března do září 2010, poté co se odstěhoval ze společného bytu. „Měla jsem od něj až padesát esemesek a telefonátů denně. Vyhrožoval, že mě zastřelí pistolí, kterou jsem dostala k Vánocům. Tvrdil, že podpálí mým rodičům barák. Od března do května stával u našeho domu třeba i dvacetkrát do týdne. Bylo to hrozný,“ řekla před soudem poškozená žena.

Její exmanžel prý neváhal na ni a jejího přítele v půl páté ráno čekat u auta se železnou tyčí. Přijel za ní do práce až na pražské letiště a tady ztropil scénu. „Vyhrožoval, že mě i přítele připraví o práci,“ upřesnila žena. Měl se též pokusit vytlačit její auto svým ze silnice v momentě, kdy uvnitř seděly i jejich dvě dcery. Žena též uvedla, že jí manžel vykradl chatu, z pomsty ucpal montážní pěnou výfuk u auta a zfalšoval podpisy na důležitých dokumentech, například proto, aby mohl prodat její vůz.

Obžalovaný: Měl jsem strach o děti

Obžalovaný tvrdí, že si bývalá manželka vymýšlí. Je to prý alkoholička, která se nestará o děti a dluží mu peníze. Nepopírá, že jí často psal a telefonoval, ale právě údajně jen proto, že chtěl zpátky svůj majetek a měl strach o své dcery, které byly často doma samy.

Bývalé manželce obžalovaný neřekl u soudu jinak než paní Mokrá. Pro každou z událostí, která se mezi ním a ženou stala, měl své vysvětlení.

„Před domem jejího přítele jsem byl proto, abych se přesvědčil, že holkám zase lže, že je v práci, a přitom je u něj. Z chaty jsem odvezl věci, aby je někdo neukradl, když bylo rozbité okno. Na letiště jsem za paní Mokrou byl kvůli tomu, abych se dozvěděl, proč opět nebyla dva dny doma. Stávalo se, že mi dcery volaly, že jsou samy doma a mají hlad. Já jim až z Prahy vozil jídlo,“ komentoval jednotlivé případy. Dodal, že exmanželce nikdy nevyhrožoval a ani ji fyzicky nenapadl. V soudní síni se dušoval, že na ni nežárlí, protože 14 dní nato, co se od ní odstěhoval, si našel přítelkyni.

Dluhy na výživném

Mokrý je mimo trestného činu nebezpečného pronásledování obžalován též z neplacení výživného na své dvě dcery. Dlužil jim 21 tisíc korun. „Výživné jsem neplatil jen proto, že jsem paní Mokré nechtěl dávat peníze na alkohol, se kterým měla problém. Peníze jsem dodatečně doplatil,“ vysvětlil u soudu. „Nikdy jsem s alkoholem problém neměla. Pan Mokrý mě takhle jen v Lounech očerňuje,“ komentovala nařčení svého exmanžela poškozená žena.

Soud verdikt zatím nevynesl. Hlavní líčení bylo odročeno na neurčito. Soud totiž musí nechat prozkoumat mobily obžalovaného, ve kterých se nacházejí esemesky, jež posílal své manželce. Mokrý svolil, že telefony dobrovolně ke znaleckému zkoumání poskytne.