V polovině ledna policie informovala o případu vloupání do restaurace v Ročově, jenž policisté záhy objasnili. Jak následně vyšlo najevo, skutek spáchal 58letý muž z Loun, který si z provozovny odnesl několik lahví s alkoholem a cigarety různých značek. Poté odjel s lupem na Rakovnicko, kde byl zadržen tamními policisty. Skončil na lounské služebně, kde jej komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil z trestného činu krádeže. Obviněný má na svém kontě i vloupačku do jednoho hostince na Teplicku.

Muž spáchal další skutky, je ve vazbě

Dalším šetřením policisté zjistili, že dotyčný ujížděl od lounských benzínek bez placení. Koncem prosince minulého roku natankoval do osobního automobilu Renault, u něhož upravil zadní registrační značku, přes 50 litrů benzinu v hodnotě 1 471 korun a z místa ujel.

Stejný skutek zopakoval ještě dvakrát. V polovině ledna načerpal do osobního vozidla Škoda Octavia s upravenou registrační značkou bezmála 50 litrů benzinu v hodnotě 1 420 korun a odjel bez placení a o dva dny později totéž spáchal znovu. Do oktávky natankoval přes 30 litrů benzinu za 952 korun a opět ujel, aniž by zaplatil.

Usnesení o zahájení trestního stíhání za tyto skutky si obviněný převzal již ve vazební věznici, neboť je vyšetřován i za jinou trestnou činnost spáchanou mimo území okresu Louny.

(jst)