Pěkně vykutálený zlodějíček zaměstnával lounské policisty od srpna letošního roku.

Ve středu 7. října však sklapla past a devětadvacetiletý mladík z Lounska je v rukou policistů a zřejmě půjde do vazby.

Pozornost mužů zákona si lapka vysloužil poprvé koncem srpna. V obci Čeradice se vloupal do obecního skladu a odnesl řetězovou pilu, plotové nůžky, svářecí soupravu, vrtačku a benzin v kanystru. Podruhé o sobě dal vědět o několik týdnů později na benzince v Lounech. Zde nejprve natankoval benzin do kanystru, poté šel za obsluhou a té namluvil, že si zapomněl peníze, ale že je do hodiny přinese. Jako zástavu ponechal obsluze svoje doklady. Kanystr si vzal sebou a na benzinku se již nevrátil.

„Další skutek spáchal začátkem října v obci Obora u Loun, kde se vloupal do hasičské zbrojnice. Odcizil hasičské sekery, gola sadu, vzduchovou pistoli, motorovou pilu a pracovní hasičský oděv,“ informovala mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová. V ten samý den si zopakoval své umění na benzince, kdy natankuje a bez placení odejde. Terčem se tentokrát stala čerpací stanice v Panenském Týnci.

Policie mladíka nakonec zadržela tento týden ve středu. Lapka v Černčicích usedl za volant vozu, a to se mu stalo osudné. Zastavila ho totiž policejní hlídka a zjistila, že nemá řidičák, zato konto má plné trestných činů.

„Všech těchto skutků se uvedený muž dopustil i přesto, že byl již za podobnou trestnou činnost v minulých měsících odsouzen,“ sdělila mluvčí. Svým chováním způsobil poberta poškozeným celkovou škodu za 80 tisíc korun. Nyní si vyslechl obvinění z trestných činů krádeže, poškozování cizí věci a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Zároveň na obviněného vypracoval podnět k návrhu na vzetí do vazby.

(pn)