S trestnou činností zřejmě nehodlá skončil sedmadvacetiletý muž z Loun. Přestože se teprve před několika měsíci vrátil z vězení, znovu začal krást, a to hned několikrát.

Start jeho nového a rádoby napraveného života začal krádeží mobilu a úvěrové karty z cizího bytu. To doplnil ještě o krádež v jiném bytě, odkud si vzal notebook a ještě se svým kumpánem tam přespal. „Další krádeže se dopustil v polovině září, když odcizil z peněženky, která poškozenému vypadla v jeho vozidle z kapsy, finanční hotovost," doplnila mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová.

Na svědomí má i neoprávněný vjezd do areálu jedné firmy v Hříškově na Lounsku, odkud odcizil dva šedesátilitrové sudy s převodovým a motorovým olejem a z kanceláře firmy si přisvojil peníze. Do této firmy se pak ještě vrátil, společně s neznámým komplicem. Sebrali tam čtyřicet litrů nafty. „Celková škoda byla odhadnuta na 159 tisíc korun," informovala mluvčí.

Za tyto skutky je muž obviněn hned z několika trestných činů, a to z krádeže, z porušování domovní svobody a z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Policie jej stíhá na svobodě.