Sedmadvacetiletý výtečník, který se v posledních měsících živil snad jen krádežemi, skončil v rukách policistů. Na svědomí má hned několik majetkových trestných činů, za které ponese odpovědnost.

Do vazby se muž dostal poté, co se v Neklanově ulici v Postoloprtech vloupal do rodinného domu. Z půdy pak na kárku naložil 240 hliníkových plechů a 30 okapniček. Způsobil škodu za více než třináct tisíc korun. Policejním vyšetřováním pak vyšlo najevo, že se lapka také několikrát snažil neoprávněně vybrat peníze z bankomatů za pomoci cizích platebních karet. Kde k nim přišel, policie nezjistila.

Kradl a loupil

„Z dřívějších skutků, které páchal převážně v průběhu letošního léta, má na svědomí například krádež volně odložené peněženky v jedné restauraci v Postoloprtech, vloupání do skladu a krádež náhradních dílů k motorovým vozidlům. Dále krádež mobilního telefonu, krádež horského kola, několik vloupaček do vozidel, jejich poškození a krádež věcí z nich," vyjmenovala tisková mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová.

Všechny skutky většinou páchal buď v samotných Postoloprtech nebo v blízkém okolí. Někdy vyrážel sám, jindy si na pomoc přizval dalšího povedeného komplice.

„Komisař služby kriminální policie nyní muže vazebně stíhá pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," doplnila Střelcová.

Celková škoda, kterou lapka za několik měsíců napáchal, činí bezmála sto tisíc korun.