Majitelé zahrádek a chat na Lounsku si mohou aspoň trochu oddychnout. Policistům se totiž podařilo zadržet zloděje, který má na svědomí sérii vloupaček do rekreačních obydlí.

Na cizí pozemky i do obydlí se dvacetiletý mladík vkrádal hlavně kvůli železu, které chtěl prodat ve sběrně. K první vloupačce si přizval pomocníka, sedmnáctiletého komplice, se kterým loni v listopadu neoprávněně navštívili kolonii pod masokombinátem v Lounech. „Poškodili oplocení areálu. Prohledali zahrádky a nakonec odcizili dvě zahradní kolečka a různý železný materiál a odpad," uvedla tisková mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová.

Další loupežné výpravy již pořádal starší zloděj sám. Ještě do konce loňského roku stihl ukrást železný materiál z pozemků v zahradní kolonii Na Losech v Lounech. Sebral tam zahradní kolečko, okapové háky, různé kovové kohouty a další věci.

Poslední z jeho cest za kořistí se odehrála v tomto týdnu. Opět se vydal do kolonie Na Losech a na jednom z tamních pozemků vyrazil prkna dřevěného plotu a odnesl si kolečko, plastový sud na vodu, plechové žlaby a dvě vodovodní trubky. Daleko však věci nedonesl. „Při odchodu z místa činu jej však zadržela policejní hlídka," řekla Střelcová.

Mladík a jeho komplic nenapáchali loupežemi příliš velkou škodu, byla vyčíslena zhruba na dva tisíce korun. Oba jsou však stíháni pro trestné činy krádeže a porušování domovní svobody.