Máte radost z toho, že se letošní houbařská sezona opravdu vydařila a vyjíždíte za těmi nejlepšími úlovky do vzdálenějších lesů auty? Tak pozor, aby vám radost nezkazili zloději, kteří se specializují na vykrádání vozidel!

Ti totiž zavětřili příležitost a přesunuli se z parkovišť u paneláků a supermarketů právě na okraje lesů, kde v těchto dnech stojí desítky opuštěných automobilů.

Smaženice za padesát tisíc

První okradené houbaře hlásí Lounsko. Smaženice vyšla ve čtvrtek 19. srpna velmi draho muže ze Žatce, který zapakoval auto na lesní cestě u obce Deštnice. Když se za necelé tři hodiny z hub vrátil, našel svůj vůz vykradený. „Chyběly mu doklady, ale též 25 tisíc korun, které si uvnitř auta ponechal. Zloděj navíc motoristovi poškodil automobil. Jeho oprava bude stát dalších zhruba 25 tisíc korun,“ sdělila k případu mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Další houbaři přišli o své věci na Lounsku v neděli 22. srpna. Parkovali na lesní cestě u obce Nová Hospoda na Žatecku. „Zloděj nejprve rozbil u vozu dvě pravá okna a následně z auta ukradl batoh a kabelku. Žena, které věci patřily, vyčíslila škodu na 15 tisíc korun,“ řekla k druhému případu Střelcová.

O své věci přišel i 31letý muž z Loun, který si svoji Škodu Octavii zaparkoval v neděli večer u lesa v obci Hvížďalka. Dotyčný si chtěl v přírodě zaběhat.

„Během několika desítek minut, co sportoval, mu zatím neznámý výtržník a zloděj propíchl pneumatiku, rozbil obě boční okna a poškodil zámek u dveří řidiče. Následně z auta sebral peněženku, doklady a přední panel k autorádiu,“ popsala, jak pachatel řádil, Střelcová.

Parkujte v obci, radí policie

Policisté po všech zlodějích pátrají. Motoristy, kteří vyrážejí v těchto dnech do lesů, upozorňují, aby si dobře rozmysleli, kde parkují.

„Lepší je nechat vůz odstavený v nejbližší vesnici než na samotě u lesa. Lidé by si v autě samozřejmě neměli nechávat žádné cennosti, peníze a viditelně ležet věci, které by přilákaly pozornost,“ varovala Střelcová.

VYKRADENÉ AUTOMOBILY

Čtvrtek 19. srpna
Zloděj vybral Volkswagen Tuareg zaparkovaný na u obce Deštnice

Neděle 22. srpna
Zloděj vykradl mercedes, který byl zaparkovaný u obce Nová Hospoda. Zloděj vykradl Škodu Octavii odstavenou u lesa v obci Hvížďalka