Policisté dodatečně objasnili případy okradených seniorek v Lounech a v Žatci. Mají je na svědomí dva mladí recidivisté, žena ve věku 21 let a o rok starší muž, oba ze Žatecka.

Ti v únoru tohoto roku, po předchozí domluvě, okradli dopoledne na Suzdalském náměstí v Lounech 64letou ženu. Z pravé ruky jí mladík vytrhl kabelku s obsahem a z místa utekl. Poškozenou tak připravil o nejméně 1 900 korun.

Další krádež se odehrála v Žatci

Další skutek spáchala povedená dvojice 8. března odpoledne v Kovářské ulici v Žatci. Čtyřiasedmdesátileté seniorce vytrhl mladík z ruky dámskou koženkovou kabelku s věcmi a utekl, škoda přesáhla dva tisíce korun.

Mladý muž se uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl v tomto roce Okresním soudem v Lounech odsouzen pro pokračující přečin krádeže a dívka byla v minulých dnech obviněna též jako spolupachatelka vloupání do chat na Žatecku. Za uvedenou trestnou činnost byl uvedený muž obviněn z pokračujícího přečinu krádeže a žena pro účastenství na pokračujícím přečinu krádeže. Oba jsou vyšetřováni na svobodě.

(jst)