Na společné krádeži v objektu jedné firmy v západní části Loun se domluvili dva mladíci ve věku 19 a 30 let z Lounska. Začátkem února, v nočních hodinách, vnikli do areálu podniku, a poté do haly, odkud odcizili kabely. Ty následně vypálili a vypálenou měď o hmotnosti devět kilogramů odevzdali do sběrných surovin.

O den později se na stejné místo vrátili a kromě kabelů odcizili dvě nerezové vany, pákovou baterii a trafo. Odcizené kabely opět vypálili a s dalšími kradenými věcmi zpeněžili ve sběrně.

Do zmíněného areálu podniku se vypravili třetí den znovu. Z výrobní haly si tentokrát odnesli koženou brašnu s nářadím, různé kovové součástky, pracovní vestu a další hodnotné věci. S lupem se pak muži vydali do sběrny, kde jej zpeněžili.

Celková škoda, kterou svým jednáním způsobili, přesahuje částku 100 tisíc korun. Uvedeného jednání se oba výtečníci dopustili i přesto, že mají s trestnou činností co do činění již z dřívější doby. Policejní komisař je nyní obvinil z pokračujících trestných činů krádeže a poškození cizí věci spáchaných ve spolupachatelství a vyšetřování vede na svobodě.

Jaromíra Střelcová