Do prodejny Kauflandu v Žatci zavítali v minulých dnech dva mladíci. Nepřišli ovšem nakupovat, ale krást. Z regálů si přisvojili různé potraviny v celkové hodnotě přes 2600 korun a pokladnami se je pokusili pronést bez zaplacení. Zadrželi je ovšem pracovníci ostrahy a předali je policistům.

Policisté později zjistili, že mladší z mladíků, dvacetiletý, byl již za podobný přečin v posledních třech letech potrestán, a proto jeho skutek kvalifikovali jako trestný čin krádeže. Ve zkráceném přípravném řízení mu z uvedeného trestného činu sdělili podezření, ale až následující den. Mladík byl totiž navíc opilý (dechová zkouška ukázala 2,27 promile), a tak noc strávil v policejní cele a vystřízlivěl až druhý den. Jednání jeho komplice bylo kvalifikováno jako přestupek proti majetku a věc byla postoupena k vyřízení správnímu orgánu při Městském úřadu v Žatci.

Další krádež šetřili policisté v lounské prodejně Lidl. V sobotu zavítal do obchodu 27letý muž z Chomutovska a bez zaplacení si chtěl z prodejny odnést patnáct kusů čokolád Studentská pečeť a dvě krabičky cigaret zn. Claridge, vše v hodnotě přes 800 korun. Za pokladnami jej však zadržela ochranka a předala policii. I tento mladík už byl za krádeže souzen a trestán, a tak mu policisté ve zkráceném řízení sdělili podezření z trestného činu krádeže.

(jst, lib)