Pět různých krádeží má na svém kontě 33letá žena z Ústecka a 28letý muž z Mostu.

Mimo běžných vloupaček do domů a sklepů si společně „střihli“ i lahůdku. Opakovaně vykradli pekárnu, ze které mimo jiné odnesli i 80 kusů kovových pečících forem na velikonoční beránky.

Lup v taxíku

Všechny činy spáchala povedená dvojice v Mostě během léta. Výše zmíněnou pekárnu navštívili lapkové nejprve údajně proto, že měli hlad. „K zasycení toho potřebovali asi hodně. Z provozovny si totiž odnesli hned pět přepravek sladkého pečiva za 4,5 tisíce korun,“ sdělila Alena Bartošová, mluvčí mostecké policie, která o zlodějském tažení povedené dvojice ve středu informovala.

Při první krádeži v pekárně si zřejmě muž se ženou všimli, že se dají sebrat i jiné věci než jen pečivo. Proto se za několik dní do provozovny znovu vrátili. Tentokrát se pokusili odcizit 80 kusů kovových pečících forem na beránky za téměř 16 tisíc korun „Pět plastových přepravek, ve kterých byly formy naskládány, naložili na rudlík a vyvezli ven z objektu. Žena poté přivolala taxíka. Když do auta začali beránky nakládat, byli vyrušeni. Lup proto nechali na místě a utekli,“ popsala druhou nepodařenou krádež Bartošová.

Vykradené domy a sklepy

Další společnou, ne zcela povedenou akcí dvojice, bylo vloupání do domu v Borovského ulici Mostě. Tady zloděje zaujaly plastová okna, prodlužovací kabely a pistole na montážní pěnu. Pachatelů si však všiml jeden obyvatel domu a lapkové tak stačili ukrást jen část vyhlédnutých věcí.

Zloději ještě navštívili sklep v Bieblově ulici a sušárnu v ulici Kříže. V kóji si přivlastnili dva DVD přehrávače a keramickou mísu. Ve druhém případě odnesli hokejovou výstroj a rybářské náčiní, vše za 11 700 korun.

„Osmadvacetiletého Mostečana policisté viní ještě z jednoho skutku. Toho se měl dopustit sám na konci května, kdy se vloupal do sklepa v Alšově ulici. Zde se lapka napakoval sportovním náčiním za 33 500 korun,“ doplnila Bartošová.

Šel do vazby

Celková škoda, kterou dva zlodějíčci při svých výpravách způsobili, přesáhla 70 tisíc korun. Policejní komisař oba obvinil hned ze tří přečinů – krádeže vloupání, poškozování cizí věci a porušování domovní svobody.

Na Mostečana byla uvalena vazba. Jeho společnice si na soud počká na svobodě. Část ukradených věcí policisté zajistili. Zbytek stačili lapkové prodat a peníze utratit.