Zloději na Lounsku se zaměřili na rodiče malých dětí, číhají na ně u mateřských školek a využívají toho, že rodič jde jen v rychlosti odvést svou ratolest a své osobní věci ponechá v autě. Během několika málo minut o ně přijde.

Policie eviduje už několik případů s takovým scénářem, tento týden došlo k dalším třem. „I když jsme prostřednictvím televizních a tištěných médií na tento problém upozorňovali a nabádali rodiče, aby v autech nenechávali odložené věci, krádeže se dále opakují," upozornila tisková mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová.

K posledním třem případům vykradených aut na parkovištích u školek došlo ve středu 17. dubna ráno v Lounech a Peruci.

U perucké mateřinky vybral vůz neznámý pachatel. Jen za několik minut se stihl vloupat dovnitř a ukrást odloženou kabelku, dívčí oblečení, tašku s potravinami a mobilní telefon. Způsobená škoda byla vyčíslena na necelých pět tisíc korun. „Další vloupání do vozidla u mateřské školy šetřili policisté rovněž ve středu ráno v lounské Dykově ulici. Ze zaparkovaného auta zmizela během chvilky sportovní taška s věcmi," uvedla Střelcová. V ulici Františka Chlouby zas majitel vozu přišel o sluneční brýle a kapesní nůž.

Neznámý zloději na vozech samotných zanechali škodu celkem za téměř devět tisíc. Policisté po nich nyní pátrají a opět varují rodiče, aby svá auta pečlivě zamykali a nenechávali v nich žádné odložené věci, které zloděje nalákají k vloupání.