Nejvyšší škodu způsobil neznámý zloděj v jedné z chat zahrádkářské kolonie Obora v Peruci na Lounsku. Oknem v podkroví vlezl dovnitř a ukradl televizi a kulmu na vlasy. Z přilehlé kůlny potom odnesl motorovou pilu, pumpu k bazénu a více než kilo naloupaného a namořeného česneku na sadbu. Majiteli chaty způsobil škodu za devět tisíc korun.

Další dosud nevypátraný zloděj řádil i v žatecké kolonii Pod Bílým vrchem. Z kůlny u jedné chaty si odnesl křovinořez za osm tisíc. Kůlna neodolala nájezdu lapky ani Na Losech v Lounech. „Přes zděný plot vnikl na jednu zahradu, kde se vloupal do dřevěné kůlny," uvedla mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová. „Přisvojil si třicetimetrový prodlužovací kabel, tahací harmoniku a dalekohled," dodala. Poškozený škodu vyčíslil na 1 700 korun.

Vzal čtyři piva a svítilnu

Nezvaná návštěva zavítala i do chaty u obce Hradec Rokle u Kadaně. „Majitel uvedl, že zloděj na místě všechno prohledal a odnesl čtyři lahve piva a ruční svítilnu. Hodnotu odcizených věcí vyčíslil na 170 korun, oprava poškozeného zařízení však bude podstatně dražší, ta bude stát nejméně osm tisíc korun," informovala mluvčí chomutovských policistů Marie Pivková.

Policisté ve Vejprtech zas evidují vloupání do chaty v Husově ulici. Odtud si pachatel odnesl potraviny a zanechal škodu za šest tisíc.

Soukromý pozemek v jedné obci na Litvínovsku také navštívil zloděj. U plotu vystřihl díru a poté se vloupal do chaty, ze které odcizil různé elektronářadí, kuchyňské zařízení a jídlo. Z uzamčené dílny pak odnesl zahradní nářadí. Poškozený majitel chaty vyčíslil škodu na třicet tisíc korun.