Jen co v minulých dnech skončila letošní chatařská sezona, policisté zaznamenali první vloupání do rekreačních objektů. Právě období, kdy majitelé své chaty zazimují a příliš je nenavštěvují, patří u zlodějů mezi oblíbené. S počátkem podzimu se pravidelně zvyšují počty vykradených chat a chalup. Policisté jich v poslední době zaznamenali několik.

Například v Krásném Dvoře na Podbořansku neznámý pachatel překonal oplocení pozemku chaty, rozbil skleněnou výplň okna a vnikl dovnitř. „Z chaty si odnesl hi-fi věž. Tento úlovek však zloději nestačil, tak se ještě vloupal do zajištěné kůlny, odkud si odnesl kalové čerpadlo a elektrické plotové nůžky," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. Poškozenému majiteli chaty způsobil lapka škodu ve výši 3400 korun.

Zloděj v Petrohradě

K dalšímu vloupání došlo rovněž na Podbořansku. Nahlásili ho majitelé, kteří rekonstruují chatu v Petrohradě. „Zloděj vnikl v noci ze soboty na neděli na pozemek, vypáčil vstupní dveře do chalupy a odnesl si odtamtud křovinořez, motorovou pilu, strunový vyžínač a vrtačku s příslušenstvím," popsala lounská policejní mluvčí. Majiteli tím způsobil škodu ve výši 22 tisíc korun. „Dále se pachatel rozhodl ještě vloupat do kůlny, využívané jako dílna. Tam však nic neodcizil," dodala.

Policisté majitele rekreačních objektů nabádají, aby své chaty a chalupy dobře před zimou proti zlodějům zabezpečili, a pokud možno nejlépe aby vše cenné z nich odvezli.