Dvakrát byl ten samý zloděj zadržen ochrankou žateckého Kauflandu. A dvakrát na ni vytáhl nůž, čímž si vynutil propuštění i s nakradenými věcmi. V jednom případě dokonce člena ochranky zranil tak, že musel na chirurgii. Teď policisté agresivního zloděje, jde o 28letého muže z Plzeňska, zadrželi a obvinili z krádeží a výtržnictví. O případech informovala lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

K prvnímu případu došlo 22. ledna. Tehdy přišel muž do žateckého Kauflandu se svým bratrem a z regálu odcizil láhev alkoholu v hodnotě 479 korun. „Pokladnou, za níž čekal bratr, prošel bez zaplacení a společně pak zamířili k hlavnímu vchodu, kde je oslovil pracovník ostrahy a vyzval je, aby ho následovali do záchytové místnosti," uvedla J. Střelcová.

S bratrem po útoku z prodejny odešli

Mezitím si pracovník ochranky přizval na pomoc kolegu, kterého následně muž z Plzeňska fyzicky napadl. „Když mu pak začal vyhrožovat ještě nožem, pracovník ochranky se zalekl a útočníka pustil. Ten potom i se svým bratrem z prodejny odešel," dodala mluvčí s tím, že zranění člena ochranky si vyžádalo lékařské ošetření na chirurgické ambulanci a týdenní pracovní neschopnost.

Znovu se agresivní zloděj vydal s komplicem do žateckého Kauflandu 13. února. Tehdy odcizili zboží v hodnotě 4 854 korun. Když je na místě zadržela ostraha prodejny, pod pohrůžkou použití nože si opět vynutil propuštění a odchod z prodejny i s odcizenými věcmi. 

„Následným šetřením policisté zjistili, že násilné jednání má na svědomí 28letý muž z Plzeňska, který se podobného skutku dopustil i o několik týdnů dříve, rovněž v té samé prodejně," sdělila policejní mluvčí. Policisté v těchto dnech agresivního muže zadrželi a sdělili mu podezření z trestných činů krádeže a výtržnictví. Pokud jej soud uzná vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na dva roky. Spolupachatele budou policisté řešit v přestupkovém řízení.