Brutálně zaútočil na své rodiče 38letý muž ze Žatce. Otce a matku mlátil pěstmi a škrtil. Důvodem napadení byly zřejmě dlouhodobé neshody, rodiče mu měli zkazit život. Útok byl tak razantní, že zmlácení manželé po něm museli vyhledat lékaře.

Incident se stal již v dubnu. Včera však o něm oficiálně informovala policie, která 38letého muže obvinila z trestného činu výtržnictví, za který mu hrozí, v případě uznání viny, až dvouleté vězení.

Osmatřicetiletý muž na své rodiče zaútočil, když seděli v autě. Nejprve svého otce napadl slovně, pak fyzicky. „Mlátil ho pěstmi do obličeje a škrtil ho,“ konkretizovala mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová. Svého muže se před synem snažila bránit manželka. I ona však schytala od svého „dítěte“ pár ran pěstí do obličeje. Napadenému otci se nakonec podařilo syna z auta vystrčit a z místa odjet. „Rodiče při útoku utrpěli zhmožděniny a oděrky obličeje. Otec dále zhmoždění krku a zad. S tímto zraněním byli ošetřeni v žatecké nemocnici,“ doplnila Střelcová.