Předchozí
1 z 5
Další

Klára Chalupová ze Žatce.Zdroj: archiv Kláry Chalupové

Mým cílem je studovat farmacii nebo fyzioterapii. Podle toho pro co se rozhodnu, bych si jednou chtěla otevřít vlastní ordinaci nebo lékárnu. Jako malá jsem chtěla být kadeřnicí, ale brzy mě to přešlo. Změna vysněného povolání přišla asi z důvodu, že mě začala bavit chemie a biologie. Na vysokou školu chci odejít buď do Prahy, nebo do Hradce Králové. Základní školu jsem studovala v Žatci, byla to ZŠ Petra Bezruče. Z páté třídy jsem šla na osmileté gymnázium a nyní jsem ve druhém ročníku.

Klára Chalupová ze Žatce.Zdroj: archiv Kláry Chalupové

Dříve jsem chodila na atletiku. Přiměla mě k tomu kamarádka, ale té zájem vydržel jen tři tréninky. Já tam zůstala necelé dva roky. Dělala jsem to pouze pro sebe, na žádné závody jsem nejezdila, ale měla jsem radost z pohybu a bavilo mě to. Skončila jsem kvůli problémům se zády, které se zatím moc nelepší. Navštěvuji také Základní uměleckou školu v Žatci, kde studuji sólový a sborový zpěv. Mám ráda kreslení, čtení, turistiku, zpěv a cestování.

Klára Chalupová ze Žatce.Zdroj: archiv Kláry Chalupové

Příští rok se díky projektu Erasmus+ chystáme do Portugalska, tak doufám, že to vyjde. Tento školní rok u mne byla ubytovaná dánská studentka, na jaře jsme měli jet my do Dánska, ale z důvodu pandemie se náš výlet ruší. Jsem z toho velice zklamaná, protože jsem se hodně těšila. Spoustu míst z České republiky už mám procestovaných, proto mě lákají spíše zahraniční místa.

Klára Chalupová ze Žatce.Zdroj: archiv Kláry Chalupové

Moje vysněné destinace jsou Norsko a Athény. Další jsou například Japonsko, USA, Austrálie a jižní Amerika. Už dvakrát jsme byli s naší učitelkou němčiny v Drážďanech podívat se na vánoční trhy. Uchvátila mě ta atmosféra a vánoční nálada, která byla cítit všude kolem.

Klára Chalupová ze Žatce.Zdroj: archiv Kláry Chalupové

V létě jsem jezdívala na tábor Eldorádo, kam se teď vracím jako praktikantka a je zajímavé to zažít i z druhé strany. Žatec mám ráda, ale znám i hezčí města, takže zůstávat tu nechci. Bydlení bych si chtěla najít někde poblíž Žatce, abych mohla navštěvovat rodinu, ale zároveň by to mělo být město, kde bude možnost splnit si svůj pracovní sen s ordinací nebo lékárnou.

Barbora Pindiaková