Předchozí
1 z 5
Další

Lucie NesnídalováZdroj: archiv Lucie Nesnídalové

Tak třeba v roce 2018 to bylo zlato na juniorském MS a ME v družstvech, o rok později na ME v závodě družstev první místo obhájila a v podniku jednotlivců skončila čtvrtá. Na MS byla v družstvech stříbrná, v jednotlivcích šestá. I to se počítá, vždyť konkurence je v slalomu na divoké vodě obrovská. A sympatická Lucie už konkuruje I o několik let starším. Tak dobrá je.

Lucie NesnídalováZdroj: archiv Lucie Nesnídalové

Se sportem, ve kterém vyniká, začala díky Františku Sajdlovi, žateckému trenérovi. “Znal se s mojí mamkou. Při jedné procházce kolem řeky mě s bratrem oslovil, zda bychom to nechtěli u nich v oddílu zkusit, a tak jsme přišli na první trénink a už zůstali. To bylo v sedmi letech. V osmi už jsem závodila. Hned mě to chytlo, strašně jsem se těšila na svůj první závod. Bylo to v Písku, ale už si nepamatuji, jak jsem dopadla. Začal mě trénovat právě pan Sajdl. Teď už nějaký rok jezdím trénovat i do Prahy, což mě hodně posouvá,” vypráví usměvavá Lucie.

Lucie NesnídalováZdroj: archiv Lucie Nesnídalové

Nechybělo moc a místo divoké vody byla jejím revírem voda o něco klidnější. Kromě gymnastiky totiž zkoušela také plavání. A nevedla si vůbec špatně, jenže jí vadil chlor, po kterém měla ekzémy. První medaili na divoké vodě získala ještě v předžácích. A pak přišla druhá, třetí, čtvrtá… Nyní by všechny kovy a poháry Nesnídalová ani neunesla.

Lucie NesnídalováZdroj: archiv Lucie Nesnídalové

Když zrovna netrénuje ve vodě, věnuje se běhání, jako doma je i v posilovně. Činky, různé posilovací stroje, ale i kruhový trénink. To vše Lucii baví, to vše ji posouvá výše a výše. Kam až by chtěla dosáhnout? O cílech nemluví úplně ráda, ale po chvilce váhání některé z nich prozradí. “Chtěla bych se alespoň zúčastnit ME nebo MS dospělých, ale nechci se slalomu věnovat jako třeba Štěpánka Hilgertová, že bych to měla místo práce," říká.

Lucie NesnídalováZdroj: archiv Lucie Nesnídalové

Jeden sen přece jenom má, chce být lékařkou. "Chci mít normální zaměstnání. Mým snem je dostat se po gymplu na medicínu, ale je to hodně těžká škola, tak uvidím, jak to půjde skloubit s vrcholovým sportem.”