Předchozí
1 z 6
Další

Patrik Zomer.Patrik Zomer.Zdroj: Archiv Patrika Zomera

„Moje láska k fotbalu začala někdy kolem čtyř, nebo pěti let. První gól jsem dal za FK Postoloprty. Prošel jsem několik týmů, ale zase tolik jich nebylo. Poděkovat musím Cítolibům za to, jak s námi pracovali. Byl jsem tam brankář, někdy v sedmnácti se ze mě stal útočník. Táhlo mě to hodně dopředu. Při přáteláku mě trenér postavil do útoku, já dal čtyři góly a strčil jsem tak do kapsy naše bývalé forvardy. Zahrál jsem si i v Lounech, stal jsem se nejlepším střelcem okresu, B třídy i A třídy. Moje nejpovedenější zápasy ale byla za Lenešice, když se hrálo o záchranu. Kupovali mě, aby se zachránili. V Havrani, která byla druhá, jsme díky mému gólu z 80. minuty vyhráli 1:0 a opravdu se nám povedlo zachránit. To pro mě bylo asi nejdůležitější v kariéře, protože jsem viděl, jak moc Lenešice o záchranu stojí.

Patrik Zomer.Patrik Zomer.Zdroj: Archiv Patrika Zomera

Povedlo se mi postoupit s Cítoliby, Lenešicemi, Louny a kdyby se loni soutěž neukončila vinou covidu, tak jsem mohl slavit postup i s Chlumčany. Na jaře jsme byli rozjetí a já věřil, že postoupíme. Fotbal jsem si zahrál i proti slavným jménům – Sieglovi, Vidličkovi, Diveckému nebo Pepíkovi Němcovi.

Patrik Zomer.Patrik Zomer.Zdroj: Archiv Patrika Zomera

Na fotbale mi vadí rozhodčí. To je katastrofa, co kolikrát dokážou ze zápasu udělat. Viděl jsem hodně zápasů, které rozhodčí ovlivnili. Třeba loni zápas Loun v Chomutově. I jinde je rozhodčí poškodili. Doufám, že se fotbal konečně očistí. Mám teď ambici stát se rozhodčím. Už mám za sebou i školení na videu.

Patrik Zomer.Patrik Zomer.Zdroj: Archiv Patrika Zomera

Teď se nehraje a ani mi ten fotbal nechybí, když se nehraje takovou dobu. Nevím, jestli u něj vůbec zůstanu, jestli dostanu chuť. Asi nejsem jediný, kdo to tak má. Covid je zkrátka můj nejhorší zážitek ve fotbale. Nemůžeme dělat, co milujeme. Na jaře se hrát určitě nebude, nevěřím tomu. Na vládě by se měli konečně zamyslet! O mě ale už nejde, jde o děti! Ani se neudržuji, protože to mám teď blbý s prací. Každý den jezdím ve 4 ráno do Nymburku, domů se vracím před šestou. Určitě jsem i nějaká kila přibral, cítím to na sobě, když vycházím schody.

Patrik Zomer.Patrik Zomer.Zdroj: Archiv Patrika Zomera

Jsem slávista a jsem moc rád za to, jak se nám poslední tři roky daří. Momentálně jsme nejlepší tým v Česku. Není pro mě překvapení, že jsme mezi osmi nejlepšími v Evropské lize. A pokud budou zdraví hráči a hlavně brankář Kolář, tak věřím, že Arsenal pro Slavii bude nejhratelnější tým, že přes něj přejde dále.

Patrik Zomer.Patrik Zomer.Zdroj: Archiv Patrika Zomera

Celkově věřím ve finále! A ještě řeknu, že jsem rád za to, že Spartu převzal trenér Vrba. U něj jsem si jistý, že Spartu zvedne, že to konečně začne být Sparta jako dřív. Pro nás tak bitvy s největším rivalem v boji o titul budou mít větší náboj.“

Ondřej Holl