Ivana Fenclová je první ženou, která pracuje jako strážnice Městské policie v Lounech.

V ulicích se objevila letos v březnu. A tento týden si připsala úspěšný zákrok při potírání kriminality ve městě: chytila a zadržela „svého“ prvního pachatele.

Šlo o zloděje, který jiné ženě ukradl kabelku. Strážnice ho zadržela spolu s kolegou při noční hlídce v centru Loun.

„Půl hodiny před půlnocí v ulici Osvoboditelů přiběhla ke hlídce strážníků 33letá žena z Loun. Volala o pomoc a křičela, že ji v blízké Štefánikově ulici okradl muž, který jí z ramene strhl kabelku a utíkal směrem do centra města,“ popsal začátek zásahu Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie v Lounech.

Zloděj prchal tak nemotorně, že ho zahlédli i sami strážníci. Hlídka zahlédla nedaleko běžícího muže směrem do Jakoubkovy ulice.

„Po krátkém pronásledování byl později zjištěný 38letý muž z Loun zadržen strážníky v momentě, kdy se přehrabával v ukradené kabelce. V tu chvíli se už domníval, že není nikým sledován,“ popsal M. Malý.

Pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže strážníci muže zadrželi. Po provedené bezpečnostní prohlídce, zda u sebe nemá zbraň, jej převezli k dalšímu šetření na Policii ČR.

Kabelku vrátili poškozené ženě, která při krádeži nebyla zraněna.

„U zasahující strážnice, která jako první žena posílila lounský sbor strážníků po úspěšném absolvování zkoušek v březnu, se jednalo o její první zákrok při zadržení pachatele trestného činu. Při zásahu po boku zkušeného strážníka si vedla naprosto profesionálně,“ pochválil Miloslav Malý.