Tentokrát se do rukou odborníků dostala šestadvacetiletá Lucie Kostičová z Valtířova na Ústecku. Stopadesáticentimetrová drobná slečna měla největší obavu z toho, že na její malou postavu nebude mít návrhářka Alice Abraham co na sebe. Strach se ale rozplynul velmi rychle.

Když Lucie Kostičová vstoupila do studia Egoo Jany Burdové poprvé, vešla tam drobná malá slečna s delšími vlasy a ustrašeným výrazem. Nevěděla, co může čekat a měla strach, že ji ostřihají nakrátko, nebude mít kvůli své výšce co na sebe a bude hodně nalíčená.

Po několika hodinách ze dveří kadeřnického a kosmetického studia vycházela sebevědomá mladá dáma s jistým výrazem. „Zpočátku jsem měla opravdu obavu, ale jakmile se mě ujala kadeřnice Lucie Vlčková, velká část strachu ze mě spadla. Lucie se mnou vše konzultovala, podrobně vysvětlila, co a proč bude dělat, co mi bude slušet a co ne, jak používat konkrétní přípravky a další potřebné věci,“ vypráví Lucie Kostičová.

Kadeřnice s Lucií se shodly na tom, že vlasy začnou nejdříve uzdravovat, poté je ostříhají a nabarví. Při výběru střihu a barvy se Lucie Vlčková zaměřila především na tvar obličeje, tón pleti a kvalitu vlasů. „Volila jsem zlato-měděný odstín, který krásně rozjasnil tvář Lucky. Co se týče střihu, inspirovala jsem se novou kolekcí Joico, která podpoří objem, který ve vlasech chyběl,“ popisuje kadeřnice Lucie Vlčková.

Lucčiny jemné a poškozené vlasy začala kadeřnice také uzdravovat. K tomu jí pomohla i rekonstrukční, hydratační kůra Joico. „Pokud na tyto kůry nechodíte pravidelně, není možné, aby se vlasy uzdravily po jedné návštěvě. Dlouhodobě namáhaný a poškozený vlas potřebuje delší rekonvalescenci. Doporučuji chodit zhruba jednou za měsíc na kůru, používat kvalitní šampony, kondicionéry a nechat si barvit vlasy v profi salonech. Rozhodně si je nebarvit doma. Barvy pro domácí použití mají totiž jiné chemické složení než ty profesionální a dokážou vám ve vlasech udělat pěknou paseku,“ upozorňuje kadeřnice studia Egoo Jany Burdové Lucie Vlčková.

Stejně tak jako na ostatní dámy čekala na Lucii Kostičovou i kosmetická péče. Kosmetička Míša Šedivá si pro Lucii připravila hydratační ošetření od francouzské luxusní kosmetiky Orlane. „Lucie má velmi suchou pleť a bylo potřeba ji hydratovat. Pokud máte suchou pleť a chcete, aby byla zdravá, pružná a zářivá, doporučuji zajít si na kosmetiku jednou za tři týdny a mít doma kvalitní přípravky pro domácí péči. Minimálně denní, noční krém a masku. Jsem přesvědčená, že tato investice se rozhodně vyplatí,“ doporučuje kosmetička Míša Šedivá.

Žena vamp…

Následoval výběr těch pravých šatů od módní návrhářky Alice Abraham. „Nebylo úplně lehké vybrat na Lucii ty správné šaty, ale nakonec se to povedlo. Lucie z toho měla strach, ale překonala ho a byla výborná. Vybrali jsme šaty, které odhalují jedno rameno a dekolt, a to Lucii velmi sluší. Jakmile si vzala šaty na sebe, stala se z ní žena vamp,“ usmívá se návrhářka Alice Abraham.

K šatům také ladily diamantové šperky, aby vše vypadalo dokonale. Erika Lori z Diamond Clubu nakonec vybrala diamantová náramek a nádherný prsten s citrínem. „Všechny šperky byly úžasné, ale ten diamantový náramek byl překrásný. Kdybych mohla, přesně takový bych si pořídila,“ říká se zasněným výrazem ve tváři Lucie Kostičová.

Z holčičky dáma

Poté, co Lucie absolvovala kadeřnické a kosmetické úpravy, čekalo ji focení s Petrem Hrickem. „Focení bylo fajn. Cítila jsem se jako modelka. Mezitím, co mě Petr fotil, u mě neustále byla kadeřnice i kosmetička a když bylo potřeba, upravila mi vlasy nebo přepudrovala nos. Byla to krásná zkušenost,“ vzpomíná na focení Lucie Kostičová a dodává, že je z proměny nadšená.

„Když mi Lucie změnila účes, barvu a začala pracovat na uzdravení mých vlasů, byla jsem nadšená. A nejen já. Když jsem přišla domů, příteli a kolegům v práci se změna moc líbila. Dokonce říkali, že už konečně vypadám jako žena a ne jako holčička,” směje se Lucie, která nešetřila slovy díků na adresu autorů své proměny. Ty podpořila i výborným dortem s kadeřnickými motivy, který do studia přinesla.

A co bylo na proměně Lucie Kostičové nejtěžší? Jak říká kadeřnice Lucie Vlčková, nad Lucčinými vlasy přemýšleli dlouho. „Nakonec jsme ale vše vymysleli. Ponořili jsme se do toho s celým týmem Egoo a proměna je opravdu povedená. Jsem moc ráda, že můžu pracovat s takovými lidmi jako je Jana Burdová. Práce ve studiu není jednoduchá, musíte mít chuť dostat ze sebe maximum. Pracuje se tvrdě, občas bez sobot a nedělí, svátků. Egoo se od jiných salonů liší svým profesionálním přístupem, poradenstvím a úrovní, i proto je to tak náročné. Jsem ráda, že tu můžu být. Díky Janě Burdové pro mě kadeřnictví dostalo jiný rozměr,“ chválí svou práci Lucie Vlčková.

Přihlaste se!

Přihlaste se do Egoo proměn s Deníky i Vy! Stále máte šanci. Egoo proměny s Deníky budou pokračovat už třetí proměnou v pořadí. Tu na stránkách Deníků najdete za čtrnáct dní.

Pokud se i Vy chcete nechat změnit, neotálejte a napište nám na promeny@denik.cz. Pošlete fotografie své postavy a detailu obličeje s vlasy, napište svou konfekční velikost a rozměry a můžete se těšit, že vybereme právě Vás.

Zpracovala Zlata Jílková