Alena Smolíková z Podbořan postoupila do finále soutěže Československo má talent televize Prima. Od diváků získala ve druhém semifinále, které televize odvysílala v neděli, nejvíc hlasů.

Finále se uskuteční tuto neděli, 8. prosince, a přímý přenos bude opět z Bratislavy. „Máme tam být v pátek ráno, takže z Podbořan vyjedeme ve čtvrtek večer. Moc času na přípravu nemáme, ale určitě něco vymyslíme a natrénujeme," slibuje sympatická 27letá Alena Smolíková, která se do Podbořan přestěhovala nedávno z Jaroměře.

V televizní soutěži Československo má talent vystupuje s fenkou border kolie Jerry v disciplíně dogfrisbee. Jejím základem je házení disku, který chytá pes. „Ve finále vystoupím se dvěma pejsky. Kromě Jerry to bude ještě s fenkou Keysi," prozradila Alena. S tou se už v minulosti objevila v soutěži televize Nova Talentmania, s Keysi vybojovala druhé místo. „Se dvěma pejsky jsem ještě nikdy nevystupovala, bude to pro mě premiéra," dodala.

Připomeňte si: Alena Smolíková z Podbořan vystoupí v nedělním Talentu

Alena Smolíková v maskérně před natáčením semifinále  v bratislavském divadle.A jak Alena natáčení pořadu Československo má talent prožívá? „Líbí se mi to. Štáb je příjemný, mezi soutěžícími mám už i kamarády. Je to ale hodně náročné, zvláště pak přímý přenos ze semifinále byl hodně stresující. Celý víkend probíhaly zkoušky, natáčely se medailonky. V neděli večer, kdy začal přímý přenos, už pak byli všichni unavení," vzpomněla Alena. „Finále asi bude ještě více stresující a náročnější," dodává.

Alenu Smolíkovou do semifinále poslalo rozhodnutí poroty ve složení Lucie Bílá, Jaro Slávik a Leoš Mareš. „S porotci se nesetkáváme o nic víc, než je vidět na televizní obrazovce. Přijíždějí prakticky jen na ostré natáčení," sdělila.

„Ale v zákulisí při semifinále jsem se přece jen potkala s Lucií Bílou, která si Jerry pohladila. A pár slov jsme prohodili s Leošem Marešem. Ten nám zřejmě fandí, vždy se o nás ve svých hodnoceních pozitivně vyjadřoval" řekla Deníku Alena Smolíková.