Už několik let platí v Lounech městská vyhláška zakazující pití alkoholu na veřejných prostranstvích na vybraných místech. Lidé ji ale neustále porušují, za poslední týdny strážníci ve městě řešili řadu takových případů.

Od 1. září do čtvrtka 10. září řešili devatenáct těchto přestupků, za které uložili blokové pokuty za 5900 korun. „Nejčastěji se s těmito přestupky, kdy lidé popíjejí alkohol na zakázaných místech, setkáváme na náměstí Zschopau a dále v Husově ulici a na autobusovém nádraží," sdělil Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie v Lounech.

A právě na náměstí Zschopau strážníci řešili jeden z posledních takových případů. Po poledni tam popíjeli alkohol dva muži. „Jednomu hlídka po prokázání totožnosti uložila blokovou pokutu, se kterou souhlasil. Druhý, později zjištěný 22letý muž z Mostu, neměl u sebe žádné doklady. Protože sdělil, že nedaleko bydlí, strážníci ho k bydlišti doprovodili a tam předložil občanský průkaz. I jemu za porušení vyhlášky uložili pokutu," sdělil Miloslav Malý.