Ministerstvo obrany se snaží bez úspěchu zbavit několika objektů na Žatecku, které vojáci už nepotřebují.

Areály jsou řadu let opuštěné, nejsou v příliš dobrém stavu. Některé z nich ministerstvo nabízí už radu let, nyní je proto zlevňuje.

Dlouhodobě je na prodej třeba areál mezi Čeradicemi a Větrušicemi. Ministerstvo jej teď zlevnilo, cena ze dvou milionů klesla na jeden milion korun. V objektu jsou tři přízemní budovy bývalých ubikací, administrativní budova, kuchyňský blok, budovy garáží a skladů, kotelna a strážnice. Vojáci areál už nevyužívají několik let. Před lety o něj usiloval svazek obcí Mikroregion Žatecko, jeho zájem kvůli drahé vodě ale opadl.

Na prodej je také opuštěný areál u Železné poblíž Libořic. Požadovaná cena klesla z 787 tisíc na 400 tisíc korun. V areálu se nachází zdevastované stavby garáží, ubikace a podzemního objektu, zpevněné plochy a neudržovaná příjezdová komunikace. Součástí prodeje jsou pozemky o výměře přesahující dva hektary. Vojáci jej opustili už před řadou let, za tu dobu objekty zpustly a byly rozkradeny.

Ministerstvo obrany také nabízí k prodeji kemp na Nechranicích ve Vikleticích. I ten zlevnil – z 1,8 milionu na 1,1 milionu korun. V bývalém komplexu výcvikového zařízení při jižním břehu přehrady nedaleko hráze je 25 dřevných chat, z toho 14 pro dvě lůžka, 10 pro čtyři lůžka, dále chata recepce, sociální zařízení a hřiště pro volejbal a tenis.