V minulých dnou týdnech se ve Vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách konalo cvičení úkolového uskupení na bázi žatecké 4. brigády rychlého nasazení. Nedílnou součástí cvičení byly i podpůrné jednotky včetně vojenských kuchařů.

O to, co vojáci na cvičení jedli, se starali kuchaři ze žateckého velitelství 4. brigády rychlého nasazení a jejích podřízených praporů. Práce to rozhodně není lehká. Vstávat ve čtyři hodiny ráno každý den, připravit 650 jídel na snídani a hned potom začít s přípravou stejného počtu obědů a večeří, by dalo zabrat nejednomu michelinskému kuchaři. Netřeba zdůrazňovat, že vše musí být sladěno tak, aby v danou hodinu bylo vždy a vše na svém místě.

V polních podmínkách je vše mnohonásobně těžší. „Uvařit jídlo ve stacionární kuchyni umí každý, ale tady se prokáže schopnost jedince přizpůsobit se podmínkám, které si žádný běžný kuchař neumí představit ani v tom nejhorším snu," říká rotný Josef Hýsek, kuchař ze žatecké 4. brigády rychlého nasazen.

Kuchyně na kolech

Jídlo se během cvičení připravuje v polních kuchyních s názvem POKA III/I na podvozku vozidel Praga V3S a POKA IV na podvozku vozidla Tatra Armax, které je jediné svého druhu. Každá z těchto kuchyní je schopná samostatně pracovat a uvařit 150 jídel třikrát denně. POKA IV je vybavená samostatnou centrálou, která vyrábí elektřinu pro provoz kuchyně, nádrží na vodu, chladícími a mrazícími lednicemi, dvěma vařícími pánvemi a konvektomatem.

Tato vozidla jsou v současné době u 4. brigády tou nejosvědčenější technikou v poli. „Musím přiznat, že tato technika byla opravdu nadčasová a i v současné době stále splňuje vše, co potřebujeme k naší práci," potvrzuje kuchař četař Patrik Bebr.

„S našimi kuchaři a jídlem jsem velmi spokojen. Je to hlavně tím, že všichni již absolvovali mnoho cvičení a jejich zkušenosti a um jsou na vysoké profesionální úrovni," hodnotí výkony kuchařů plukovník Miroslav Hlaváč, velitel 4. brigády rychlého nasazení.

Milan Němec