Kvůli covidu proběhla oslava významného kulatého výročí pana Ullmanna netradičně. Aby se stoletý pán případně nenakazil, většina gratulantů zůstala venku na ulici před domem. Dary se předávaly oknem.
Arnošt Ullmann je fanouškem fotbalu, jeho oblíbenými kluby jsou Bayern Mnichov a Teplice.

Mezi dary se tak objevil i dres severočeského klubu. Přivezli ho krajští zastupitelé, kteří se zařadili mezi gratulanty. „Kolega Zdeněk Kettner je z Teplic, několik teplických fotbalistů učil. Požádal klub o dres, vyhověli mu,“ popsal krajský zastupitel Dominik Hanko.

Na dresu jsou podpisy Pavla Verbíře a Štěpána Vachouška, velkých jmen teplického fotbalu. „Moc všem děkuji,“ řekl Arnošt Ullmann na adresu gratulantů. Ti přišli o víkendu, v pátek se na počest oslavence hrála v místním rozhlase jeho oblíbená píseň Bílá orchidej od dua Eva a Vašek, podepsal se do kroniky města.

Arnošt Ullmann má dceru, dva syny, sedm vnoučat a osm pravnoučat, na cestě je první prapravnouče. „Děda neměl lehký život. Jako Němec ze Sudet sloužil za druhé světové války jako strážný ve Finsku, moc o tom nikdy nemluvil. Po válce pak pracoval celý život v bývalém kamenolomu u Vrbičky nedaleko Vroutku,“ přiblížil jeho vnuk Karel Ullmann.