Společnost IZOS, kterou vlastní žatecký podnikatel a zastupitel města Pavel Aschenbrenner, zřejmě koupí zbylých jedenáct stavebních parcel na Kamenném vršku.

Město tam nechalo v rámci druhé etapy zasíťovat před dvěma lety třináct parcel, dosud však prodalo jen dvě.

Zbylých jedenáct chce nyní koupit společnost IZOS. Plánuje na nich postavit rodinné domy a ty pak nabídnout k prodeji. Rada města v pondělí 24. května s prodejem parcel firmě IZOS souhlasila, definitivně rozhodnou v červnu zastupitelé. Pokud bude prodej schválen, IZOS za 11 parcel zaplatí městu přibližně 15 milionů korun.

Jiní lidé neměli o parcely delší dobu zájem, za čímž stojí vyšší cena – zatímco v první etapě prodalo město 25 zasíťovaných pozemků na Kamenném vršku za 450 korun, později cenu zvedlo a nyní je nabízí za 1250 Kč za metr čtverečný.

Tlak na zlevnění vedení města už několikrát odmítlo. Jedním z odpůrců snížení ceny byl i Pavel Aschenbrenner. Podle něj město na pozemcích v lokalitě Kamenný vršek prodělalo, cena měla být vyšší už v úvodní etapě prodeje. „Podle mě není cena 1250 korun za zasíťované stavební parcely drahá. Nesouhlasím s tím, aby město parcely ještě zlevnilo. Proto jsem se rozhodl, že je koupí moje firma. Postavíme na nich nízkoenergetické rodinné domy a ty pak nabídneme k prodeji. Předpokládám, že díky tomu, že dojde k výstavbě více domů najednou, ušetříme část nákladů,“ sdělil Deníku Pavel Aschenbrenner.

Domy by se podle něj měly začít stavět počátkem příštího roku. Pokud zastupitelé prodej jedenácti parcel na Kamenném vršku odsouhlasí, volné tam už aktuálně nezbudou žádné. Město má sice v lokalitě v dlouhodobém plánu zasíťování zbylých pozemků, ale k této akci ještě nepřikročilo.

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!